Menüü
 • Kuidas on muutunud Eesti elanike tervisekäitumine?

  Kümne aasta jooksul on eestlane hakanud tervisele rohkem tähelepanu pöörama, kuid siiski on märgata ka mitmeid omapäraseid trende eri põlvkondade ja sugude vahel, mis töötavad tervelt elatud aastate vastu, kirjutab Kadri Tammepuu.
 • Surm voodis või vulkaanipurskes

  Tingel-tangel ega elu pikendamine pole paljudele hooldekodupatsientidele enam tähtis. Pigem ootavad seda nende lähedased, kirjutab toimetaja Kadri Tammepuu. 
 • Kas retseptiravimi ostukeeld lapsele või vanaemale võib laieneda ka tavaapteeki?

  Andmekaitse inspektsioon saatis üle-eelmisel nädalal ettekirjutuse kõigile kolmele e-apteegile, et neil tuleb viivitamatult lõpetada netiapteegist retseptiravimite müük, kui ravim ostetakse teisele inimesele.
 • Allakäiguspiraali uuele ringile

  Riigi kohustus on tagada kõigile perearst ja paberil võib plaan hea välja näha, aga omavalitsustel lõppeb tänavu Euroopa Sotsiaalfondi abiraha, mis paneb neidki püksirihma pingutama, kirjutab toimetaja Kadri Tammepuu.
 • Lepitus, mis ei lepita

  Ohtlikel ja varjatud lähisuhtevägivalla juhtudel lepitus ei sobi. Psühhopaatiline vägivallatseja oskab kõrvalseisjale jätta tavaliselt hea mulje, kirjutab toimetaja Kadri Tammepuu.


 • Parandamatu haigus lõhub kopse

  Varasemad uuringud on näidanud, et kopsukude taastub paremini, kui inimene liigub ja teeb hingamisharjutusi. Neid võiksid kodus kaasa teha ka kergemalt Covid-19 põdenud, kirjutab toimetaja Kadri Tammepuu.
 • Vaktsiinipõuda leevendab suurem riiklik tellimus

  Oktoobri alguses kaebasid mitmed perearstid sotsiaalministeeriumile, et ei saa apteekidest gripivaktsiini kätte, ja kahtlustasid, et apteegid hoiavad vaktsiine endale, kirjutab Kadri Tammepuu.
 • Mehed kardavad kriitikat. «Kus te küll varem olite?»

  Mitmeid kroonilisi haigusi osatakse nüüdseks ravida, aga veel vägevam oleks õppida neid edasi lükkama. Palju on meeste endi kätes: rassimine terviserajal või jõusaalis, rõõmutoovad suhted ja rahuldust pakkuv töö, kirjutab toimetaja Kadri Tammepuu.
 • Kutsumata külaline külvab õnnetust

  Umbes pooltel insuldi üleelanutest jääb kestma mõni puue, mis vajab hiljem kõrvalabi. Sotsiaalteenustele lootma jääda ka ei tasu, sest need on Eestis alles lapsekingades, kirjutab toimetaja Kadri Tammepuu.
 • Ravimi kõrval jääb mingi osa alati usule

  Kadri Tammepuu vestles  Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja, farmakognoosia professor Ain Raaliga, kes on kirjutanud 27 raamatut. Viimane neist valmis nelja kaasautori abil äsja ning räägib ravimitest lihtsas keeles.  Ravimikasutus kasvab ja sellega koos ka inimeste huvi aru saada, mida sisse võetakse. Uusi ravimeid tuleb juurde, aga neid, mis päris terveks teevad, on vähe.